ADR 1.3 oktatás

ADR 1.3 fejezete szerinti e-learning oktatás

A Veszélyes Áruk Nemzetközi Közúti Szállításáról szóló 39/2021. (VII. 30.) ITM rendelet előírja, hogy a veszélyes áruk szállításával kapcsolatos munkakört ellátó személyeknek (csomagolók, raktárosok, rakodók, ügyintézők stb.) feladatukhoz és felelősségükhöz igazodó képzésben kell részesülniük a veszélyes áruk szállítására vonatkozó előírásokból.

A képzést az alkalmazottaknak még a felelősség elvállalása előtt kell megkapniuk. A személyzetnek ismernie kell a veszélyes áruk szállítására vonatkozó általános előírásokat. Az igazolást a munkát végző személynek a szállítás ideje alatt magánál kell tartania, és a hatóság kérésére ellenőrzéskor be kell mutatnia.

Jelentkezzen ADR 1.3 online képzésünkre

Bővebb információkért keressen bennünket bizalommal kapcsolat oldalunkon

Munkakörre (feladatra) szakosított oktatás: A személyzetet feladatával és felelősségével arányban álló részletességgel ki kell oktatni a veszélyes áruk szállítására vonatkozó szabályzatok előírásaira. Ha a veszélyes árut multimodális szállítással továbbítják, a személyzetnek a többi szállítási módra vonatkozó előírásokat is ismernie kell.

Biztonsági képzés: A személyzetet ki kell oktatni a veszélyes áruk által képviselt veszélyekről és kockázatról azzal arányban, hogy a veszélyes áruk szállításakor, be- vagy kirakásakor bekövetkező baleset esetén mekkora a sérülés veszélye, ill. mennyire van kitéve a veszélyes áru hatásának. Az ADR oktatás célja, hogy a személyzet tudatában legyen a biztonságos árukezelés szabályainak és a veszélyhelyzet elhárítására teendő intézkedéseknek.

Az ADR képzést ismeretfelújító oktatás keretében rendszeresen ki kell egészíteni az előírásokban történt változásokkal.

Kiknek lehet szüksége az adr 1.3 igazolásra:

  • vezetők
  • üzletkötők
  • raktárosok (festékbolt, vegyi árú bolt, tüzép)
  • rakodók
  • targoncakezelők
  • gépjárművezetők (8.2.1-en kívül)
  • irodai ügyintézők

Konkrét példákkal:

A képzésről

Az ADR 1.3 oktatás megkezdéséhez előképzettség nem szükséges, a tanúsítvány kiállításához pedig nem kell hatósági vizsgát tenni.

A tananyag elsajátítása után egy tesztet kell kitölteni és ezután kerül kiállításra az oktatás elvégzését tanúsító dokumentum.

A képzést a jogszabály szerint 2 évente kötelezően el kell végezni!

A hagyományos, tantermi oktatással szemben az online kurzusok nem követelik meg a személyes jelenlétet, így az e-learning rendszerben történő munkavédelmi képviselő képzés és éves továbbképzések olyanok számára is elérhetők, akiknek korábban korlátozott hozzáférésük volt hasonló lehetőségekhez.

A képzéssel kapcsolatos bővebb információkért keressen bennünket bizalommal!

A képzésen kizárólag online részvétel lehetséges! Az ADR 1.3 szerinti e-learning oktatás ára: 11800Ft + Áfa/fő

#

Keressen minket bizalommal!

Adja meg elérhetőségeit és küldje el igényeit. Ennek beérkezése után munkatársunk hamarosan felveszi Önnel a kapcsolatot, hogy egyeztessék a részleteket, és megtalálják az Ön számára legmegfelelőbb megoldást.

Kapcsolat